Tants aitab elust rõõmu tunda!
Tantsumeka on loodud 2011. aastal ja välja kasvanud Ants Taela legendaarsest Taela Tantsukoolist, mis tegutses 1965-2011 Mustpeade Majas. Tantsumeka eesmärgiks on olla sõltumatu tantsukeskus Eestis ning teha tantsualast koostööd rahvusvahelisel tasemel. Tantsumeka on avatud kõikidele tantsuhuvilistele, nii algajatele, edasijõudnutele kui ka professionaalsetele tantsijatele, arendamaks oma tantsualaseid oskusi.
Tantsumeka viib läbi täiskasvanute võistlustantsutreeninguid, seltskonnatantsu kursusi, samuti eratunde ja individuaalset nõustamist seltskonnatantsu algtasemest kuni võistlustantsu tipptasemeni. Tantsumeka tuumikuks on hobiklubi, kuhu on koondunud paarid, kes harrastavad tantsu juba aastaid. Tantsumeka tegutseb Tallinnas Rocca Al Mare Koolis ja Haabersti Vene Gümnaasiumis.
Tantsumeka juht ja tantsuõpetaja Matis Toome on tegelenud võistlustantsuga üle 25 aasta. 1996. aastal sooritas ta Eesti Tantsuõpetajate Liidus oma esimesed tantsuõpetaja eksamid ja alustas võistlemist Helen Klandorf-Sadamaga elukutselise võistluspaarina.Nende parimad saavutused on tantsuspordis EM 5. koht ja MM 9. koht. Tallinna Ülikoolis on ta lõpetanud baccalaureus artiumi koreograafia-tantsuõpetaja erialal ning kunstide magistriõppe koreograaf-lavastaja erialal. Matis Toome on ainus rahvusvahelise elukutselisi tantsijaid ja tantsuõpetajaid ühendava organisatsiooni (World Dance Council) tantsuõpetajate koolitaja ja eksaminaator Eestis. Eesti Olümpiakomitee poolt on talle väljastatud tähtajatu meistertreeneri kutsetunnistus. Samuti on ta Eesti Tantsuõpetajate Liidu president.
Liina-Liis Liiv-Toome on Tantsumeka asutajaliige ja üks tantsukooli eestvedajatest. Liina-Liis on õppinud paljusid tantsustiile alates võistlustantsust kuni klassikalise ning kaasaegse tantsuni välja. Liina-Liis on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal, töötanud repetiitori ja õpetjana Eesti Tantsuagentuuris ning etendusproduktsioonifirmas Dance Factory, olnud Kaie Kõrbi Balletistuudio juhataja ning juhtinud mitmeid teisi tantsuprojekte. Liina-Liis peab tantsu elus väga tähtsaks, kuna see tekitab hea meeleolu ja annab positiivset energiat.
Elery Kiviberg alustas treeninguid lapsepõlves kujundrulluisutajana. Armastus võistlustantsu vastu tekkis Eleryl 4. klassi lõpupeol, kus esines võistlustantsupaar ja juba järgmisel nädalal läks ta esimesse tantsutundi. Elery on treeninud mitmetes tantsukoolides nii Eestis kui Soomes, sealhulgas Revalia Tantsukoolis ja Harri Antikaineni stuudios ning olnud pikka aega Matis Toome õpilane.
Käthe Kobin on tegelenud tantsuga peaaegu kogu oma elu, alustades 4. aastasena balletitundides ning sealt edasi võistlustantsutreeningutega. Pärast aktiivset võistlustantsijakarjääri sooritas Käthe Eesti Tantsuõpetajate Liidu seltskonna-ja võistlustantsuõpetaja kutseeksami. 16. aastat töötas Käthe Taela Tantsukoolis legendaarse tantsuõpetaja Ants Taela assistenina ning jätkas seejärel Tantsumekas.
Viini valss (inglise keeles viennese waltz) on 3/4 taktimõõdus tantsitav standardtants, mida iseloomustab paaris pöörlemine koos tõusude ja laskumistega. loe edasi..
Fokstrott (inglise keeles foxtrot) on 4/4 taktimõõdus tantsitav standardtants, mis tähendab otsetõlkes „rebase sörki“. loe edasi..
Kvikstep (inglise keeles quickstep) on lendlev ja kiire tempoga 4/4 taktimõõdus tantsitav standardtants. loe edasi..
Samba on elavaloomuline ja vetruva iseloomuga 2/4 taktimõõdus tantsitav ladina-ameerika tants, mida peetakse üle maalilma Brasiilia sümboliks just seal korraldatavate karnevalide tõttu. loe edasi..
Tšatša ehk tša-tša-tša (inglise keeles cha-cha-cha) on Kuubal sündinud mambost ja rumbast välja arenenud 4/4 taktimõõdus ladina-ameerika tants, mida iseloomustab aktiivne puusade liikumine. loe edasi..
Rumba on 4/4 taktimõõdus Aafrika päritoluga Kuuba rahvatants.loe edasi..
Džaivil (inglise keeles Jive) on palju ühist Ameerikaliku Rock”n Roll-ga. Džaivi taktimõõt on 4/4, tants on tugevalt punktueeritud, 2. ja 4. löök on rõhutatud. loe edasi..
Rock ehk inglise keeles Rock’n Roll on punkteeritud rütmiga 4/4 taktimõõdus hoogne seltskonnatants. Sobivaimaks tempoks 42-48 t/m. Takti 2. ja 4. löök on rõhutatumad. Iga figuur algab siiski ainult 1. või 3. löögil. Rocki tantsimisviise on erinevaid ja tants on heaks ettevalmistuseks algajale džaivi õppijale. Levinumad rocki liigid on one beat rock, löök-samm rock ja hüppe rock.loe edasi..
Aeglase valss ehk inglise valss (ingilse keeles Engish Waltz) on 3/4 taktimõõdus elegantseim ballitants. Aeglast valssi peetakse tantsude kuningaks. loe edasi..
Tango on 2/4 või 4/4 taktimõõdus sensuaalse alatooniga seltskonnatants.loe edasi..